Horní obrázek
Linka
Úvod
Čtvrtek 23.05.2024 15:09
Institut Karla Havlíčka Borovského
Souhlasíte s tím, aby náš právní řád umožňoval ukončení života nevyléčitelně nemocného člověka? (zdroj: CVVM 13.5.2015)
Ano (spíše ano) (66%)
 
 
Ne (spíše ne) (26%)
 
 
Neví (8%)
 
 
 
Mgr. Milan Hamerský

Vítáme Vás na webu,

který podporuje uzákonění asistované a aktivní eutanázie v České republice. Vítáme dílčí změny zákonů navržené ministrem Hegerem, které od 1.4.2012 významně rozšířují práva a suverenitu pacientů.    

(První kolo jsme dne 18.9.2008 prohráli a s námi i tisíce trpících, umírajících i jejich rodin. Projekt bude prokračovat, sebevětší arogance dnes vlivných politiků nemůže zabránit diskuzím na podobná témata. V lednu 2009 jsme představili druhý návrh zákona se zapracovanými připomínkami.)

 

Za projektem stojí IPD - Institut práva a demokracie, který ve spolupráci s širokou veřejností, především z řad lekářů a právníku, připravil dva legislativní návrhy (zjednodušeně švýcarský a belgický model)  pro veřejnou diskuzi ve společnosti, v politických stranách a následně i Parlamentu České republiky.

Politici se tématu bojí, je jen na veřejnosti zda se najde způsob, jak znovunastolit veřejnou diskuzi. Na začátku roku 2015 otevřeli diskuzi poslanci SaS na Slovensku.

Jsme otevřeni spolupráci s každým zájemcem. K aktivnější činnosti nám můžete pomoci i Vy svojí podporou.

 

Mgr. Milan Hamerský
kontakt: hamerskym (at) gmail.com

k zamyšlení: Seneca, Výbor z listů Luciliovi

"Nikomu se nemůže dostat klidného života, kdo příliš pomýšlí na jeho prodloužení, kdo pokládá co nejdelší řadu let za zvláštní dobro. Přemítej denně o tom, abys mohl s klidnou myslí opustit život, na kterém mnozí lidé lpí a jehož se drží tak, jako se ten, kdo je unášen dravým proudem, chytá i trnitých větví a drásajících kamenů. Přečetní lidé se uboze potácejí mezi strachem ze smrti a mukami života: žít nechtějí, umřít nedovedou. Proto si hleď zpříjemnit život tím, že se vůbec přestaneš oň strachovat."

 

Linka